XXV Niedziela zwykła 18.09-25.09.2022 roku

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego parafialnego odpustu i wizytacji kanonicznej. Mam w sobie wiele wdzięczności wobec Was za to szczególnie, że sami także podpowiadacie mi gdzie i do kogo można się udać by przygotować Koronę, zamówić Bigos tak  działa wspólnota i za nią dziękuje. Za wszystkie ofiary i taką ludzką sąsiedzką pomoc.

• Ks. Sebastianowi za jego sumienna pracę.

• Panu organiście i Panu Kościelnemu.

• Dziękuję Pani Krystynie Kaleta i pozostałym Paniom za posprzątanie kościoła.

• Druhom strażakom OSP oraz orkiestrze za to, że zawsze są na posterunku.

• Paulinie za pracę w sekretariacie./ Róży Różańcowej z Wiślicy za prowadzenie różańca.

• Adamowi Bądkowskiemu i Stanisławowi Kalecie Za przygotowanie ziarna siewnego.

• Za dekorację Kościoła Pani Halinie i Panu Andrzejowi Abratańskim.

• Panu dr. Robertowi Frey Prezesowi Uzdrowiska Busko Zdrój za dostarczenie wody dla Pielgrzymów.

• Za otwartość i podarowane owoce Państwu Łojowskim z Koniecmostów.

• Za Bigos zamówiliśmy 150 porcji - Pani Maria jak zwykle przygotowała pyszny.

• Za wspaniałe ciasta Pani Marioli Strączek. Paniom z Grona Przyjaciół Seminarium za pomoc.

• Piekarni w Wiślicy za promocję w zakupie chleba.

• za piękną Koronę: Dorocie i Jerzemu Krzak z Kobylnik, Piotrowi Kwiecień, Markowi Trzęsień, Annie i Gabrielowi Ambroży, Państwu Szczygłowskim.

• Paniom z koła gospodyń w Gorysławicach i wszystkim, którzy dziękowali, witali uczestniczyli w procesji z darami. Nie mam pewności czy o każdym pamiętałem. Wybaczcie proszę, jeśli ktoś mi uciekł, ale niech ma w pamięci, że jestem mu wdzięczny.

1. Wszystkim mieszkańcom Kobylnik i Sielca dziękuję za waszą obecność na Nabożeństwie Fatimskim, piękne przygotowanie Figury Maki Bożej oraz poniesienie jej w procesji światła.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w XXIII Rajdzie Świętokrzyskim na Święty Krzyż, który odbędzie się 24 września (w sobotę). Informacje i zapisy u Pani Agnieszki naszej Katechetki.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy w sobotę 1 października na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż żywego Różańca do Piotrkowic. Zapisy i informacje w zakrystii.

4. Od dziś przyjmujemy Intencje Mszy świętej na rok 2023. Przypominam, że w każdą środę o godz.18.00 odprawiamy Mszę świętą zbiorową poprzedzoną Nabożeństwem do Maki Bożej Nieustającej Pomocy. Spowiedź w naszym Kościele codziennie rano przed Mszą świętą od. 6.30 i wieczorem od godz. 17.30.

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Pewnie już zauważyliście trwają prace przy Kaplicy na cmentarzu, wygląda już całkiem ładnie do zrobienia jeszcze schody, barierki i jak Bóg pobłogosławi to powoli wnętrze, we wtorek pojawią się także rusztowania przy ostatnich oknach w Bazylice. Cieszę się, że coś idzie do przodu i ze ta nasza Wiślica pięknieje.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników.

7. Za tydzień ostatnia Niedziela miesiąca ofiara w tym dniu będzie wsparciem prac podejmowanych w parafii.

8. Bardzo proszę by rodzice dzieci które jadą w przyszłą sobotę do Energyladii odebrali i podpisali wymagane zgody. Dziękuje Panu Burmistrzowi za nieodpłatne udostępnienie Busa.

9. Dziś kończy się termin oddania deklaracji i odebrania nowych indeksów dla kandydatów do bierzmowania . Kolejne obowiązkowe spotkanie dla kandydatów 2 X po Mszy o 17.00.

10. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. O 17.00 spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych.

11.  Duszpasterstwo Rodzin zaprasza 25.09. na XXXVIII Ogólnopolska pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

12. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Uśmiechniętej Matki na każdy dzień.