top of page
IMG_1582.jpeg

XXV Niedziela zwykła 24.09.2023 roku.

 1. DZIŚ Po Mszy św. O 12.00 spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych. W przyszłą Niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I komunii i spowiedzi św. Otrzymają poświęcone różańce.

 2. Od przyszłej Niedzieli przyjmujemy intencje Mszy świętych na Nowy 2024 rok.

 3. Od przyszłej Niedzieli przyjmujemy na Wypominki. To modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy. Składając prośbę o wypominki pamiętajmy o tym, że to szczególny wyraz miłości i wyjątkowy sposób modlitwy za dusze tych, którzy już odeszli. W naszej Parafii modlitwa wypominków będzie przed Mszą świętą o godz. 8.00,10.00 i 12.00. Przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe odczytamy 2 listopada o godz. 17.00 na Mszy św. sprawowanej w sposób szczególny za wspominanych w Wypominkach. Karty wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

 4. Od 1 października Msze święte popołudniowe w ciągu tygodnia o godz. 17.00. Październik to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i  Modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Różaniec. Różaniec codziennie przed Msza św. w tygodniu o godz. 16.30 w Niedzielę o godz. 15.30. Dla dzieci przygotowane są specjalne plansze z naklejkami.

 5. 30 września w Busku Zdroju odbędzie się Diecezjalne spotkanie ministrantów. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów do wspólnego wyjazdu.

 6. 07 października w Jędrzejowie odbędzie się XV spotkanie Róż żywego Różańca. Zapraszamy członków Róż Różańcowych do wspólnego wyjazdu. Zapisy w zakrystii i u Pani Teresy Solarskiej.

 7. Ks. Michał Wojda proboszcz Parafii Jurków zaprasza w dniach od 19 -25 lutego na pielgrzymkę do ziemi świętej. Więcej informacji w zakrystii.

 8.  Od dziś i przez kolejne kilka dni zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przedstawiającą historię błogosławionej Rodziny Ulmów. Prezentacja przygotowana została i zainstalowana obok Domu Długosza dzięki uprzejmości pana Posła Krzysztofa Lipca.

 9. Dziś ostatnia Niedziela miesiąca, dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace będące wsparciem prac podejmowanych w parafii.

 10. Bardzo dziękujemy za wasze zrozumienie potrzeb i ofiary złożone indywidualnie: Rodzina Zawadzkich z Krakowa oraz Rodzina z Sielca.

 11. Zakończyła się renowacja zachowawcza kolejnej figury będącej częścią zabytkowych ołtarzy z naszej Bazyliki. Figura przedstawia Boga Ojca. Koszt renowacji to 5500 zł. Efekty można zobaczyć w Muzeum Domu Długosza. Zakończył się także pierwszy etap renowacji ołtarza w Gorysławicach. Efekty na naszej stronie internetowej.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny i magazyn Niedziela dostępne w zakrystii.

 13. Wszystkim Parafianom i Gościom w nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Uśmiechniętej Matki na każdy dzień.

bottom of page