top of page
IMG_1582.jpeg

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023
1.     Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Na Mszy świętej o godz. 12.00 I Komunia Święta. W tym roku 25 osób przystępuje do tego sakramentu. Bardzo dziękuję rodzicom i ks. Sebastianowi za pomoc w religijnym  przygotowaniu dzieci oraz trud przygotowań do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję wszystkim którzy włączają się w trud wychowania - Dyrekcji szkoły, Naszym katechetom, nauczycielom zwłaszcza wychowawcom tych klas.. Dziękuję za dar ołtarza - zostanie przekazany jako część należności za polerowanie posadzek w naszej Bazylice.  Od jutra dzieci rozpoczynają swój Biały tydzień i będą uczestniczyć uroczyście we Mszy św. o godz. 18.00. Każdy dzień będzie poświęcony kolejno modlitwie dziękczynnej za dar chrztu, Komunii św., za rodziców, rodziców chrzestnych, misjonarzy. W Piątek pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej.
2.     Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – oddawać będziemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze święte o godz. 7.00 i o 18.00 z nabożeństwem majowym.
3.    W czwartek - Pierwszy Miesiąca –modlimy się o nowe powołania do Służby Bożej. Na spotkanie zapraszam Grono Przyjaciół Seminarium. Po Mszy wieczornej Pierwsze Nabożeństwo czerwcowe.
4.    W piątek - Pierwszy Miesiąca – Msze święte o godz. 7.00 z Nabożeństwem pierwszo piątkowym i o 18.00. Spowiedź rano od 6.30 Wieczorem od 17.30. Od 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość indywidualnej Adoracji.
5.    W sobotę - Pierwszą Miesiąca – po Mszy świętej porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
6.    W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej . O godz. 14.00 Msza święta w Kościele w Gorysławicach  połączona z poświęceniem Pól.
7.    O godz. 16.00 Msza Św. i obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszam także rodziców.
8.    W Niedzielę 4 czerwca w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i rodziny pod hasłem: Bądź godny imienia ojca bądź godna imienia matki początek 16.00 Bazylika Katedralna.
9.    Również w przyszłą Niedzielę na prośbę ks. Biskupa odbędzie się zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie na rzecz budujących się Kościołów.
10.    8 czerwca w Boże Ciało tradycyjnie Rocznica I Komunii Świętej. W poniedziałek 5 czerwca o 18.45 spotkanie dla dzieci rocznicowych.
11.    Przypominamy o planowanej pielgrzymce do Gidel, Częstochowy i Leśniowa, termin to 10 czerwca.
12.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
13.    Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
14.    Wszystkim Wam naszym Parafianom i Gościom w rozpoczynającym się tygodniu życzymy wielu łask od Matki Bożej Uśmiechniętej i Bożego błogosławieństwa.
15.    Zapowiedzi. (I) Dominik Kaczmarczyk, kawaler, zam. Wiślica.
                                    Ewa Galus , panna, zam. Bronina, Parafia Bożego Ciała w Busku. 

bottom of page