IMG_1582.jpeg

IV Niedziela Zwykła  29.01.2023 Rok

1. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie dzień Seminaryjny. Wspólnie z przedstawicielami Seminarium modlimy się o dar nowych i świętych powołań. Ofiarami składanymi na Tacę wspieramy także utrzymanie naszej uczelni.

2. W najbliższy czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7: 00, 9: 00 i 17:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami na tacę wspieramy zakony klauzurowe w naszej diecezji. Jest to forma naszej pomocy i podziękowanie za dar modlitwy. Również w czwartek kończy się okres śpiewania kolęd, dlatego zapraszamy na wspólne kolędowanie po Mszy wieczornej o 17.00. Po kolędowaniu rozbierzemy naszą szopkę. Bardzo proszę o pomoc przy tych pracach.

3. W piątek – pierwszy miesiąca. Po Mszy świętej o 7.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od godz. 16.00 do 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna. Spowiedź rano od 6.30 i wieczorem od 16.30.

4. W sobotę – Pierwszą Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 7.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godzinie 11.00 zapraszamy na wspólną feryjną pizze dla dzieci i młodzieży połączona z filmem i zwiedzaniem Domu Długosza.

5. Za tydzień przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12.00 zmiana Tajemnic Różańcowych oraz wspólna modlitwa Braci i Sióstr z Róż Różańcowych. Zapraszam serdecznie przedstawicieli Róż Różańcowych.

6. 10 lutego wspólny wyjazd na basen dla scholii i ministrantów. Bardzo proszę rodziców tych dzieci o podpisanie w zakrystii zgody na wyjazd.

7. Z racji ferii najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie 12 lutego po Mszy o 16.00.

8. Bardzo serdecznie dziękuję Panom Robertowi Nowakowi i Piotrowi Królowi za pomoc w pracach porządkowych w Domu Długosza. Udało nam się w ostatnim czasie odnowić jeden z korytarzy, położyć nową wykładzinę, odnowić łazienkę dla gości.

9. W liturgii wspominamy:

• W czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego

• W piątek – św. Błażeja – patrona chorób gardła. Po Mszach obrzęd błogosławieństwa gardła świecami.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

Od 5 lutego w parafii Złota Mszą świętą o godz. 12.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Uśmiechniętej na każdy dzień.