top of page
Notatnik i długopis

 

 

 

Świeca to symbol Chrystusa który jest światłem dla świata. Dziś dzieci z naszej parafii przygotowujące się do sakramentu pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej uczestniczyły w obrzędzie poświęcenia Świec i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W czasie Mszy Świętej dzieci wraz z rodzicami podeszły do ołtarza gdzie nastąpił obrzęd odpalenia Świec chrzcielnych  od świecy Paschału a następnie wraz z całą wspólnotą parafialną Dzieci złożyły wyznanie wiary przed Bogiem. Cieszymy się tym że z tak wielką radością dzieci wyznawały swoją wiarę trzymając w ręku symbol Chrystusa. Dziękujemy także wszystkim rodzicom za ich obecność i przykład wiary.


___________________________________________________________________________________

Ferie to czas odpoczynku i radości. W naszej parafii udało nam się zorganizować dla dzieci dwa spotkania połączone ze zwiedzaniem domu Długosza oraz pizzą. Dodatkowo w piątek 10 lutego dzieci z naszej parafii uczestniczące w scholi i grupie ministrantów wyjechały na basen do parku wodnego do Suntago. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za nieodpłatne udostępnienie autokaru. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w grupach parafialnych a tym samym do kolejnych wyjazdów. Spotkania Scholi w piątek godz.19.00 - Ministranci - Sobota godz.9.30 zbiórka formacyjna.

_________________________________________________________-----_____________________________________

14 stycznia br., przedstawiciele naszej Parafii należący do Grona Przyjaciół Seminarium wyruszyli na doroczne spotkanie z klerykami. Wspólna modlitwa, śpiew kolęd, poczęstunek podniosła atmosfera uczyniły ten czas pełnym radości.

________________________________________________________________________________________________

6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, uczniowie szkoły podstawowej wraz ze swoimi opiekunami zaprezentowali w naszej Bazylice piękne jasełka. Ciekawa i wymagająca forma Teatru Cieni zgromadziła wielu widzów, wśród których byli nie tylko dumni rodzice, ale także wielu z naszych parafian. Gratulujemy nauczycielom i wychowawcom! Gratulujemy dzieciom pięknego występu, scholi pięknego wykonania kolęd i już czekamy z zaciekawieniem na kolejny rok i pełne głębi, zadumy Jasełka.

Zapraszamy do galerii i YouTube.

_________________________________________________

Kciół to dom Boga, w którym gromadzą się jego dzieci, by spotkać się ze swoim Ojcem. Przychodzimy, by poprzez to spotkanie podziękować za wiele otrzymanych darów, poprosić o potrzebne łaski. Kościół to miejsce, w którym otrzymane od Boga talenty mogą posłużyć także innym.
Takie dzielenie talentami miało miejsce 8. stycznia. Po Mszy świętej o godz. 10.00 nasza Wiślicka orkiestra wraz z przyjaciółmi z Buska-Zdroju zagrała koncert kolęd i piosenek świątecznych.
Dziękujemy panu Radosławowi Czajce za przygotowanie repertuaru, poświęcony czas i piękny koncert.

Występ można oglądać na naszym YouTube.

______________________________________________________________________________________________________________________

Paweł Bochenek, Patryk Wartnik, Tobiasz Błachut.

To nasi nowi ministranci, którzy w dniu Bożego Narodzenia, po okresie kandydatury, poznawania czynności należących do posługi ministranta, przygotowania teologicznego, zostali przyjęci do grona Służby Liturgicznej Ołtarza. W czasie Mszy Świętej o g. 10:00, opiekun ministrantów ks. Sebastian, zaprosił imiennie każdego z chłopców by wobec wspólnoty parafialnej złożyli swoje obietnice i po specjalnym błogosławieństwie przyjęli strój liturgiczny - ministranckie komże. Cieszymy się, że po okresie pandemii, dzieci i młodzież z nową gorliwością wracają do wspólnoty Kościoła. Gratulujemy także rodzicom nowych ministrantów. Zdjęcia w galerii.

__________________________________________________________________________________

24 grudnia, godzina 24 to w tradycji Kościoła czas i godzina na spotkanie wokół Nowonarodzonego Jezusa. Po okresie pandemii, w tym niepewnym czasie konfliktu na Ukrainie, pełni nadziei, tłumnie zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele. w asyście ministrantów i kapłanów, Eliza-mała dziewczynka, która przychodziła prawie codziennie o godz. 6:30 na roraty. Jako wyróżnienie wniosła figurkę Jezusa do świątyni, by położyć ją w przygotowanym żłóbku. Przy asyście orkiestry OSP w Wiślicy oraz druhów strażaków, wyśpiewaliśmy tradycyjnie kolędę "Wśród nocnej ciszy", by w ten sposób ogłosić wszystkim, że Bóg się rodzi! Dziękujemy wszystkim,. którzy pomagali w przygotowaniu świątecznych dekoracji. Dziękujemy druhom strażakom, za wspólne kolędowanie podczas pasterki, jak również w Boże Narodzenie. Niech ten czas świąt będzie dla nas wszystkich przyczynkiem do jeszcze większej jedności w wierze. Zapraszamy do galerii i YouTube.

_________________________________________________________________________________________

W niedzielę, 04.12.2022 o godz. 16:00. odbyło się czuwanie przy relikwiach bł. Carlo Acutis'a. Zapraszamy do galerii i na YouTube, by zobaczyć relację z tego wydarzenia.

_________________________________________________________________________________________

 

Kościół p.w. Narodzenia NMP w Wiślicy z racji wyróżnienia nadanego przez Papieża Jana Pawła II i podniesienia Kościoła do rangi Bazyliki mniejszej stał się miejscem nawiedzenia wielu pielgrzymów z kraju i zagranicy. Każdego dnia przybywa również wiele pojedynczych osób które w tym miejscu tak omodlonym i przesiąkniętym historią szuka Bożego wsparcia oraz pogłębienia wiedzy historycznej.

W tym roku nawiedziło nas około 150 grup zorganizowanych. Kilkanaście tysięcy osób indywidualnych.

Bazylika otwiera swoje podwoje w godzinach od 6.30 do 21.00 w okresie letnim oraz do godz. 19.00 w okresie zimowym.

Staramy się także aby ten pomnik historii gościł w swoich murach znamienitych gości oraz był centrum wydarzeń o charakterze modlitewnym oraz artystyczno – kulturalnym.

27.03.2022  Schola Cantorum Kielcensis wykonała Kantatę o Bożym Umęczeniu. Koncert dedykowany był Ukrainie. Schola Cantorum Kielcensis to kameralny zespół wokalno-instrumentalny działający przy Bazylice Katedralnej w Kielcach pod kierunkiem s. Hanny Szmigielskiej. Schola wykonuje m. in. śpiew gregoriański oraz promuje muzykę dawną i grę na cytrze.

6 lipca W wykonaniu Wielkiej mszy c-moll w Wiślicy udział wzięło prawie 100 artystów. Kolegiata z trudem pomieściła Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej i Chór Filharmoników z Katowic. Wraz z nimi wystąpiła czwórka solistów: Paulina Horajska – sopran, Urszula Kryger – mezzosopran, Maciej Kwaśnikowski – tenor i Wojciech Gierlach – bas. Chór i orkiestrę poprowadził maestro Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej. Wydarzenie odbyło się w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamróz.

7 września w ramach III Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej w naszej Bazylice wystąpili: Grupa wokalna Vox Clamantis (Estonia)
dyr. Jaan-Eik Tulve(Estonia) Program: Śpiew gregoriański, muzyka ArvoPärta i Henrika Ødegaarda

bottom of page